• Webmaster Forumu Üyelik ve İçerik Hakkındadır: Maksadımız kesinlikle siz değerli yurttaşlarımıza işkence edercesine özel bilgilerinizi edinmeye çalışmak yada emek verdiğiniz hesaplarınızı yasaklayıp ego tatmin etmek değildir. Detaylı iletişime geçerek aramıza katılabilir bizi mutlu edebilir fikirlerinizi belkide dünyanın en kaliteli forumu olacak webmasterwm de sonsuza değin ücretsiz şekilde yayınlayabilirsiniz. Her türlü iletişim için: securityz@hotmail.com tek iletişim yolumuzdur mail atmanızı bekliyor olacağız.

Webmaster Olmanın Size Göre Olmadığının 5 İşareti

Wordpress SEO

Engin

WM
Katılım
11 Mar 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
edirne
Uzmanlık Alanı
Backlink
Her insan programlama, grafik tasarım, web tasarım vb. alanlarda kendini geliştirebilir. Tüm bu işleri çok iyi şekilde yapabilse de webmaster olmak ona göre olmayabilir. Webmaster olmanın iyi yönleri olsa da zor yönleri de bulunmaktadır.

  • Webmasterların kreatif olma zorunluluğu bulunur bu sektörde kodlama yaparken, içerik hazırlarken ve daha bir çok işi yaparken kreatif olmak diğer çalışanlardan farklı olmayı sağlar. Bazı insanla kreatif özellik taşımayabilir. Eğer bu yön webmaster olmak isteyen birinde eksikse webmaster olmaktan vazgeçmelidir. Webmaster olmak isteyen kişi yeni bir şeyi ortaya çıkartırken sağlam olan ilham kaynaklarından yaralan malıdır. Bu alanda iş yapmak için birçok yöntem mevcuttur. Fakat bu yöntemler dışına çıkmadan bir şeyler yapmaya çalışan kişiler in webmaster olmaktan vazgeçmesi onlar için daha yararlı olacaktır.
  • İyi bir webmaster olmak için bazı işlerin üstesinden tek başına gelme mecburiyeti bulunmaktadır. Yapılacak tüm işleri başkalarına yaptırmaya çalışmanız iş hayatınızı kötü yönde etkileyecektir. Bu nedenle kitaptan okuyup yaparım mantığıyla ilerlemek yanlış bir hareket olacaktır. Bazı işlerin üstesinden kendisi gelmeyi başaramayan insanlar webmaster olmaktan vazgeçmelidir.
  • Çözüm odaklı bir yapıya sahip olmak ve mantıklı çözümler üretmek webmasterların vazgeçilmez özelliklerinden biridir. Bazı sorunlara çözüm üretememeniz sizin çözüm odaklı çalışmamanız demektir. Odaklanma sorunu olan insanların bu nedenle webmaster olmaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Şirketiniz için kodlanan bir yazılımda çıkan sorunlara karşı mantıklı şekilde ve çözüm odaklı düşünemeyen kişiler başarısız olurlar.
  • Webmaster olmak isteyen kişiler saatlerce masa başında oturmayı göze almalıdır. Bu masa başında oturma işlemi günün birkaç saatiyle sınırlı olmayıp bazen günde 15 saati bulmaktadır. Bazı insanlar aktif işlerin insanlarıdır. Müşterilerle birebir iletişim kurup yapılan işler bu insanlar için daha ilgi çekicidir. Webmasterlıkta sosyal hayat söz konusu olmaya bilir.
  • Bu sektörde normal çalışma saatleri söz konusu değildir. Bu sektöre giren kişiler gecesini gündüzüne katıp ne zaman uyuyacağı belli olmadan çalışmayı göze almalıdır. Kısacası normal mesai saatleri ile çalışmayı planlayan bir kişi için bu meslek uygun değildir.
 
Üst