• Webmaster Forumu Üyelik ve İçerik Hakkındadır: Maksadımız kesinlikle siz değerli yurttaşlarımıza işkence edercesine özel bilgilerinizi edinmeye çalışmak yada emek verdiğiniz hesaplarınızı yasaklayıp ego tatmin etmek değildir. Detaylı iletişime geçerek aramıza katılabilir bizi mutlu edebilir fikirlerinizi belkide dünyanın en kaliteli forumu olacak webmasterwm de sonsuza değin ücretsiz şekilde yayınlayabilirsiniz. Her türlü iletişim için: securityz@hotmail.com tek iletişim yolumuzdur mail atmanızı bekliyor olacağız.

Webmasterlar Ne Kadar Kazanır?

Wordpress SEO

Utku

WM
Katılım
11 Mar 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
ordu
Uzmanlık Alanı
Makale Yazarlığı
Webmasterların çalışma şekillerine göre aylık kazançları da değişkenlik gösterir. İşini iyi yapan bir webmaster aylık binlerce lira kazanabilirken, kötü yapan biri ise hiç kazanamayabilir. Yani webmasterların ne kadar kazanç sağladıkları, çalışma şekillerine bağlıdır. Webmaster forumlarında incelendiği üzere işini iyi yapıp çok yüksek miktarlarda paralar kazananlar olduğu gibi, boşa kürek çekenler de görülmektedir.

İşini kaliteli ve iyi yapan webmaster daha çok kazanıyorsa, iş nasıl daha kaliteli ve iyi yapılır? En iyi iş yapan webmasterlarda gözlemlenen birkaç özellik şu şekildedir:

  • En çok para kazanan webmasterlar, kulaklarını tıkamayı bilmektedirler. İyi bir webmaster sağdan soldan aldığı yorum ve eleştirileri kulak ardı ederek yoluna devam eder. Yani sonunda ne olacağını düşünmeden hareket etmek bazen iyidir. Yemek sepetinin kurucusu binlerce insanın aklında olan ama uygulamaya cesaret edilemeyen bir uygulamayı gündeme getirmiştir. Eğer söylenenlere kulak asacak olsaydı birçok fikir sahibi gibi o da tanınmayacaktı.
  • Bir diğer özellik ise hedefe odaklanmaktır. Hedefe odaklanan ve karşısına çıkan engellere rağmen yılmayanlar her zaman en başarılı olanlardır. Çok aranıp az kazandıran kelimeler yerine az aranıp çok kazandıran kelimelere odaklanmak rekabeti düşürdüğü gibi kazancı da çoğaltır.
  • Rekabetten korkulmaması gerekmektedir. Mantıklı riskler alınmalıdır ve kaybedilecekse de o şekilde kaybedilmelidir. Tutması muhtemel bir proje için her türlü risk göze alınabilir. Riskin göze alınması durumunda olumlu sonuçlarla yüksek kazançlar elde edilir.
  • Çok kazanan webmasterlar, popüler alanlara değil de kazandıran alanlara yöneliyorlar. Herkes tarafından uğraşılan kısı9mla uğraşmak yerine daha az rekabet olan ama daha çok getirisi olan alanlarda çalışıyorlar.
  • İşini iyi yapanlar bir alana yönelip başarısız olduklarında o alandan vazgeçmiyorlar. Daha çok üstüne giderek başarmaya çalışıyorlar. Bu işlem onlara sektör değiştirmekten daha yararlı oluyor.
  • En ufak detayları bile göz önünde bulunduruyorlar. Detaylara dikkat edilmesi daha çekici bir sistem oluşturulmasına yardımcı olur.
  • Küçük hesapları umursamıyorlar. Küçük hesapları küçük insanlar umursar. Başarılı webmasterlardan hiç biri küçük hesapları göz önünde bulundurmuyor.
  • Kurumsallaşmak için aceleye gerek yok. Başarılı insanlar kendilerini sıkıştırarak kurumsal olmak için acele etmemektedirler. Her şeyin yavaş yavaş yerine oturmasını sağlamaya çalışırlar.
 
Üst